10 rad jak být dobrý v agility dle Silvie Trkman

1. Vytvořit si pevný a důvěryhodný vztah se svým psem

2. Pořádná fyzická kondice psa 

- její psi denně běhají 2 hodiny bez vodítka po lesích a loukách, jednou za týden jdou na celodenní túru po horách.

3. Naučit svého psa triky

- tolik kolik si jen můžete představit. Triky učí psovoda jak učit. Triky učí psa jak se učit. Triky učí psa, že učení je zábava a že psovod je fajn. Druhý efekt triků je podvědomí o svém těle a učí psa jak své tělo používat. Silvia nám garantuje, že jestli naučíme psa 100 triků, nebudeme mít problém se skákáním. Zadní část těla a celkové tělesné podvědomí, balanc, síla, moc, hbitost a agility je výsadou mých psů a všechno to je důsledek triků, které se naučili.

4. Naučit svého psa poslušnost a to i s rychlým nasazením 

Je jednoduché motivovat psa na 30 s v tréninku, ale složitější je ho motivovat na několik minut chůze nebo běhu u nohy. Pokud dokážete motivovat psa několik minut chůzi či běhu u nohy, agility pak pro něj bude jen zábava a třešnička na dortu.

5. Naučte se posilovat sebedůvěru psa

- pouze sebevědomý pes dokáže běžet agility v maximální rychlosti!!! Ujistěte psa, že je mistrem světa dřív, než skočí první překážku.

6. Nebojte se dělat věci po svém

- knihy, videa a semináře jsou užitečné, ale nikdo nezná Vašeho psa lépe než Vy sami, zejména naučíte-li ho 100 trikům, hrajete si s ním a chodíte na procházky každý den. Věřte své intuici a dělejte to, co si myslíte, že je nejlepší pro Vás oba. Vyhněte se těm, co tvrdí, že jen ten jejich způsob je nejlepší a jediný. Buďte opatrní k těm, kteří si myslí, že potřebujete zvláštní přístup nebo metodu i přes Váš pochyb. Myslíš si, že musíš mít odložení, abys vyhrál? Silvie vyhraje 90% závodů a její fenka LA, nezůstane :).

7. Když pes něco pokazí, pamatuj: Je to tvá chyba způsobená buď v tréninku nebo manipulací

- Je to dobrá zpráva pro tebe, můžeš se napravit. Chyby by byly mnohem těžší napravit, kdyby byly způsobeny psem. 

8. Výsledky se nepočítají

- Vzhledem k rychlosti psů může být jeden hrozný běh zároveň běh vítězný. Avšak pokud je perfektní psovod je perfektní i pes.

9. Psi pracují perfektně, když pracují pro sebe

- neptejte se jich na chuť pracovat s Vámi, ale požádejte o laskavost, aby jste mohli pracovat s nimi.

10. Chcete tipy na agility trénink?

- Jestli budete dodržovat výše uvedené rady, agility už budou tak snadné. Prostě vem psa a běž se s ním bavit ven!!

Neexistuje velký rozdíl mezi učením triků, poslušností a agility. Je to mix všeho. Nejlepší je, že se můžete nejvíce dozvědět o svém psovi!!!

 

Zdroj: silvia.trkman.net