2. roč. HAF HAF závodů

V neděli jsme vyrazili s Dráčou, Berrym a dalšími našimi členy kk Mošnov na 2. ročník HAF HAF závodů s KK Velké Albrechtice. Po příjezdu jsme se dozvěděli, že nás bude pískat Lenka Chmurová. Dráča se jen tak pro srandu účastnil kategorie ZZO a s Berrym jsme šli do kategorie ZVV1. Jelikož nebylo pořádně kde vybít přebytečnou energii našeho neúnavně energického Dráči, byla chůze na vodítku ta tam :). Nicméně, v jeho necelých 7 měs. podal úžasný výkon. Povel volno nám zkazil sloup vysokého napětí, se kterým se Dráča ještě nesetkal, proto nepočkal na povel "volno" a šel tomu sloupu říct, že teď tady bude cvičit on, tak ať se mu do toho nesere.... :D, ale přivolání pak výborně rychlé a perfektní předsednutí. Koukala jsem s vytřeštěnýma očima, že vůbec tu rychlost ubrzdil, aniž by do mě narazil :D. SE-LE excelentně rychlé provedení, bohužel se mi vybulil na kýtu, což opět paní rozhodčí zohlednila. Chůze na vodítku normálně netrénujeme, celkově cvičíme všechno bez vodítka, a chůzi u nohy momentálně jen v kruzích. I přesto se Dráča v některých rovných úsecích držel pěkně u nohy. Pak přišlo štěkání na povel, kdy Dráča opět neváhal ani vteřinu, bohužel se u štěkání postavil, což nám zase ubralo body. No a pro mě největším překvapením bylo dlouhodobé odložení.... Dráča opravdu vydržel ležet po celou dobu cvičení dalšího psa. A za 0 bodů teď může opravdu paní rozhodčí, kdy začala řešit nějaké nesrovnalosti cvičícího psa s tím, že začali nějaký cvik opakovat a na nás zapomněli, což už bylo na Dráču moc a vstal. Na dálku jsem zavelela lehni, načeš poslechl, počkala jsem pár sekund a začala se vracet. Bodové hodnocení mě opravdu zaskočilo. I když paní rozhodčí věděla, že je mu 6 měs., že to vydržel a přesto jsme měli 0 bodů. No nevadí, já vím, že už to nádherně zvládá a jsem na jeho výkon hrdá. Nejen s odložením, ale i s přivoláním hodil do kapsy i zkušenější psi a to nejen z naší kategorie. Poté následovalo překonání 5 překážek. Vybrali jsme si: kladinu, ačko, rouru, dvě agility skočky a tunel. Vzala jsem to schválně tak, aby agility tunel byla odměna za všechno. Kladinu šel překvapivě pomalu, není divu, prohýbala se a Dráča ji nikdy neviděl. Pro něj bylo nejhorší povel k noze před i za překážkou, ale největší radost jsem mu udělala, když jsem po skočkách mu bez nějakého k noze řekla TUNÉÉÉLLLL to byla taková radost z pohybu, že přiběhl ke mě a já ho tam poslala znovu :D. Na závěr jjsme dostali pochvalu od p. rozhodčí, že je Dráča pěkně rozpracován a celkově se umístil na 6. místě z 10 podstatně starších psů.

No a Berry??? Jak si myslíte, že dopadl??? :D No hádejte ................................................................................................................................................................. Na poslušnost šel jako poslední pes. No a naštvalo, mě, že se nepřiznala háravá fenka, která šla někdy před ním. Já už to tušila, když jsme se šli vyvenčit. Ale říkala jsem si, že to mohl být kdokoliv, kdo jde vyvenčit svého psa za areál kk Velké Albrechtice. Ale když už Berry byl přilepen na zemi v areálu, věděla jsem že je zle. Povel "volno" vzal Berry velmi volně a šel si čuchat po place. Nicméně přišel, což se nestává a tím mě překvapil. Chůzi na vodítku u nohy, obraty, se-le-vstaň perfektně, štěkání na povel v tom horku nezaváhal, ale paní rozhodčí mu vytkla hlas. Což nechápu, každý pes je jiný, Berry prostě štěká takto, no nic. Pak přišel aport. Berry má problém s vybíháním, ale tentokrát jsem odhodila aport a v něm ani netrhlo. V ten okamžik jsem si řekla: " A je to v hajzlu :D"!!! Na povel "aport!" utíkal do odkládacího místa a začal se dvořit fenečce. Majitelé nám řekli, že je vykastrovaná, takže Berry cítil plac po háravce a myslel si, že je to ona. Bohužel opět nic. Skoky přes překážky se celkem držel. Jako jeden z mála se nedotkl 50cm překážky ani tam ani zpět. Dlouhodobé odložení měl Berrysek jen do změny směru větru. Asi 3 min. foukalo proti Berrymu, takže ležel, ale poté vítr ustál a opět šel čuchat. Sice to byl sranda závod a já nechtěla tu háravku řešit, ale mrzí mě, že mi v mém tvrzení nikdo nevěřil, dokud si paní rozhodčí nevytáhla svého psa a nepotvrdila to. Kdybych to věděla, tak bych si vzala na aport nebo volno stopovačku, ale raději bych asi nenastoupila, protože si kazím přivolání, které jsme rok napravovali. Má to ale i lepší stránku, už vím, že můžeme cvičit s háravkou bez problému na vodítku. Ještě chvíli a Berry se umoudří cvičit i na volno.

Kdo zná jak dokáže blbnout labrador při háravce, ten uzná heroický výkon na vodítku mého labradora :D Nejhorší je, že na tohle se opravdu člověk nemůže ani zlobit. Aspoň se máme zase čemu zasmát :D

Já ty moje kluky miluju :D !!!

 

další fotky na : https://pejskari-va.rajce.idnes.cz/Meziklubovy_prebor_s_KK_Mosnov_24._6._2012#DSC03474.jpg

 https://lucka129.rajce.idnes.cz/2012-06-25_Zavody_albrechtice#Zavody_albrechtice_274.jpg