Dovolená u Slezské Harty

V jedno hektické sobotní dopoledne jsme s Dráčou vyjeli na dovolenou za našim věrným fanouškem Petrem Svrčinou. Nastudovala jsem si cestu na mapy.cz a vyrazili. Po hodině jízdy nám přišla sms jestli ještě dorazíme :). Vytočila jsem Peťu, kterému jsem dlouhosáhle vysvětlovala, kde vlastně jsme (v pr.... :D). No nic jednoduchého to nebylo, protože mobilní navigace ukazovala pole :D. Po dvou hodinách jízdy nebo možná tankodromu jsme dorazili na místo. Naše obložené místy přišly vhod než nám byl naservírován obědový candát s panáčkem na přivítání. Rozbalili jsme náš vigvam a s úžasem dalších rybářů vybalila celé auto :). Nemohli pochopit, že Dráča má své dva vlastní spacáky, svoji zabalenou sportovní tašku a baťůžek s hračkami :). 

V prvním okamžiku mi Dráča vlítl do vody a začal pást vlny na pobřeží, ale pak už neváhal a proplaval celý den.

Lukáš s Pepínem Dráču zaměstnávali nekonečným aportováním klacku z vody ...

a Peťa? Ten se v aportování přidal k Drakovi :) Po chvilce boje o klacek, Dráča usoudil, že pustit bude to pravé vořechové. Když si Peťa z toho sedl na zadek, Dráča opět získal klacek a začali se koupat společně. Podotýkám, že ta voda neměla ani 20 °C a teplota vzduchu byla okolo 19 °C :).

Bylo se opravdu na co dívat :)))

Bohužel s touto koupelí odešly Peťovi i poslední suché kalhoty a mě nezbývalo nic jiného než mu půjčit mé zimní kalhoty. 

 

Jelikož rybáři bez loďky by nebyli rybáři :), věděla jsem, že s mým proviantem se svezeme i na člunu. Dráča vůbec neřešil, že plujeme na člunu a ještě mi k tomu pěkně do rytmu přištěkával a povzbuzoval :) 

Jelikož se Dráča nemohl vnitřně zahřívat tak jako my kvalitní ohnivou vodou, měl svůj vlastní důmyslný termooděv :)

 

Večer jsme snědli poslední ulovenou rybu a zatančili a zazpívali při měsíčku, kytárce a harmonice....

muzikanta podporovali plynovým hořákem :)

Druhý den se ochladilo ještě více a i já už měla své poslední kalhoty durch mokré. V poledne jsem, oděná jen v kraťasech, začala litovat půjčených kalhot :). Rybu již nikdo nechytil a ani se nedivím. Dráča jim je svým pobytem ve vodě plašil :) a sem tam odešel i se silonem :) Myslím si, že ten víkend byl skvělý i pro ryby, protože byly pořádně nakrmené a ani jedna neobětovala svůj krk :)

Takto super prožitý víkend jsem ani nečekala. Doufám, že se ještě na podzim pojedeme z klukama vykoupat a pokecat při kalíšku :)