Jako by byly naše 1. :)

    Je to tady! Přišel čas si pořádně užít agility závody s Dráčou. A taky že jo! Doprovod nám dělala Dorča a já si konečně mohla vyzkoušet, jaké to je, běhat se dvěmi psy s různými povely na točení a překážky. Ještěže Dráča slyší na Dorči a Dorča na Dráči :)

 

    První jsem běhala s Dorčou. Neuvěřitelně zrychlila, nemusím pořád hecovat a agi si užívá. Dneska to byly smolné tunely. V prvním běhu jsem ji viděla, jak se při mém křiku ke mě, ani neotočila a utíkala si ten tunel užít :) Druhý běh byl v naprosto stejném stylu, tentokrát moc zahnutý tunel, tak že dva vchody tunelu byly těsně vedle sebe. Nevím, co se tam Dorči stalo, ale vyběhla stejnou dírou jako vlítla. Já si myslela, že je to automaticky dis stejně jako skočená skočka tam a zpět, takže jsem pokračovala dál. Její skvělé běhy a pochvala od ostatních, jak zrychlila, mě těší natolik, že mě i disky přestaly mrzet.

 

Video Dorča: www.youtube.com/watch?v=PcZXjHcSmLw&feature=youtu.be

 

    Jako druhý běžel Dráča. Jeho pohled při odepínání postroje: "mami já poběžím taky?" Mě dostal. Původně jsem měla v plánu odkládat, ale když jsem viděla, jak se mu rozzářily očička, mávla jsem nad tím rukou a prostě startovala, tak jak jsme zvyklí. Přeci jen jsme si to jeli užít. V prvním běhu mě překvapil neshodil ani jednu skočku! Běh jsem pokazila já, nekalibrovala jsem se a povel nahoru a cross od Dorči nezafungoval jako kláda a mig mig pro Dráču :(. I přesto jsme doběhli na 5. místě se zkouškou VD. Po prvním běhu jsem pochopila o kolik je rychlejší, než předtím. V druhém běhu už sice shodil skočky, ale disk byl můj, nepočkala jsem si na něj. Doufám, že se zase brzy najdeme a sehrajeme. Nezdá se to, ale těch pár vteřinek, který mi svou rychlostí sebral, jsou znát a to je to, co potřebujeme vstřebat :) 

 

Video Dráča: www.youtube.com/watch?v=1S-8_1-TgQs&feature=youtu.be

 

U sokolíků bylo dneska dobře, vše odsýpalo jak mělo a navíc ta zelňačka s dortíkem jako sladká tečka.... Mňam :) Těšíme se na další spartakiády.

Dorča spí na nebesích, Dráča v přepravce :)

 

Pohled z kufru auta :)