Key DiscDog Freestyle aneb 10. ročník KDDF

Opět jsme vyjeli poznávat "konkurenci" na závody a nabrat inspiraci v našem zlepšování. Tentokrát závodila jen Grace a Drak s Moonečkem byli doprovod a podpora našeho týmu. 

Počasí nám vůbec nepřálo. Zima a "vichřice" nás zastavili při naši premiéře ve freestylu, kde moje papírové fastbacky si dělaly co chtěly. Na druhé kolo jsem si vypůjčila Xtrače a už to aspoň lítalo. Bohužel Grace nezchytala minidistance a proto jsme byli až v druhé polovině startovního pole. Nicméně na to, že jsem sestavu připravovala tento pátek na firemní akci, jsem spokojená i s přeskoky a dogcatchem.

Ale pak.... 

jsme už jen frčely vzhůru.

Začalo to naším "skoro" zaspáním na paralelní noční timetrial, kdy jsme doběhly tak tak na první vyřazovací utkání, které jsme i bez zahřátí svalů vyhrály. Pak už jsme jen a jen postupovaly do finále, kde jsme se utkaly s týmem kvalifikovaným na mistrovství. Bohužel Grace nechytla vždy první disk a na vracečky našeho soupeře ještě nemá. I přesto jsme za sebou nechaly spoustu zkušených týmů a vyběhaly jsme si nádherné 2. místo.

Další disciplínou byla superminidistance, kde jsme se po prvním kole v divizi II dělily o druhé a třetí místo. Bohužel vítr příčinil pouze tři chycené disky, ale v druhém dole už Grace válela a i přes ten vítr se mi podařily házet krásné 40 m hody a tím jsme se vyšvihly na naše první 1. místo!