Mezinárodní mistrovství ČR border kolií v agility, Strážnice

Nadešel dlouho očekávaný víkend a my se mohli směle vrhnout do víru agility světa :)

Společně s Market a Dorkou a doprovodem Terkou s rodiči jsme se ubytovali a v zápětí měli hned dvě prohlídky najednou. Pamatovat si dva parkury problém nebyl. Horší byly ty stovky lidí na parkuru, nemohla jsem si nic proběhnout a pak mi to nevycházelo ani se psem, ale to už je na zkušenostech a souhře mezi námi, která se časem dostaví. 

Dráča se na parkuru choval jako velký gentleman. Jelikož jsem nervozní do doby než se diskneme, tak to vyřešil po svém :) Diskl nás a pak jsme si to opravdu užívali :). S ním jsem pochopila, že čím více chci cokoliv zaběhnout, tím hůř to jde. Doufám, že ze mě ten stres opadl a do dalších závodů půjdeme už s pocitem si to užít.

Ani jsem nečekala jak nás takový víkend dokáže někam posunout, ale parkur od parkuru jsme byli dokonalejší a dokonalejší. Nic nevypadalo tragicky :) o což nám především šlo, většina disků byla ve stejných obtížných částí jako u jiných lepších a déle běhajících týmu. Bohužel nebo spíš bohudík :) s rozlítaným rychlým Dráčou to není jednoduché :). Budu se muset naučit mluvit hlasitěji a nekuňkat :). Spousta šíleností, které předvedl byly moje, ale to si v bězích nějak neuvědomuji. Chybama se člověk učí :) 

Hlavní důvod proč jsme vyrazili na toto mistrovství bylo něco okoukat. A to se stalo. Pozorovala jsem své favority a při společných parkurech poslouchala jejich řešení, které jsem si hned vyzkoušela.

 

Ani nedokáži popsat ten pocit štěstí a radosti z odvedené práce a to i s 8 disknutými běhy :) Děkuji všem, kteří nás pochválili za dobře odvedenou práci i těm, kteří ocenili mého speeďáka. Doufám, že se s Vámi opět utkám v otevřených bězích. Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a něco si z toho vzít :)

 

Fotky od Terky:

teye.rajce.idnes.cz/MCR_border_kolii_Straznice_7._-_9._6._2013

 

Videjko není dokonalé, ale je točené především pro mě jako výukový materiál. 

 
Foto: Gabriela Uhlířová