Pasení s Martinem Mačkem

Jak k tomuto tématu začít? 

Možná jednoduše, ale přesto i složitě.

V říjnu jsem díky Terce Frumarové objevila geniálního člověka, Martina. Celý listopad a začátek prosince jsme samozřejmě jezdili pouze za ním a pásli pod jeho dozorem. Lekce s ním je přínosná nejen prakticky ale i teoreticky jak pro mě tak pro Dráču. Po dalších a dalších trénincích, kdy jsme vzrostli společně k týmu a spolupráci při pasení si kolikrát kladu otázku, proč? 

Proč to jde tak jednoduše a tak rychle, když se někomu chce předat informace, když si někdo na svých psech ověří informace získané v zahraničí a proč to jiný neumí. Neříkám, že učený z nebe nezpadl, ale když vidím, že na to nemám, tak nevyučuji a nerozdávám rady. Když si sesumíruji kolik peněz a času jsem vyhodila za 3 roky tréninků a jsme nikde, tak  opravdu si stojí za to připlatit a zajet za instruktorem. 

Stačilo pár tréninků s Marťou a pohled na pasení jako na práci je úplně někde jinde. Je to návykový sport.

My jsme samozřejmě v rámci zdravotních možností trénovali a připravovali se i na tuto intenzivku. Bohužel měl Dráča před ní narkozu, tak jsme to vzali jen light. Za to se do pasení pod Martinovým dozorem připojil Mooneček, který neuvěřitelně překvapil. I mě samotné spadla čelist :) . Tentokrát se přidala i Easynka, kterou jsme donastartovali a doufám, že i s ní budu jednou závodit .

Videa z tréninků již dávat nebudu, pochopila jsem, kolik lidí si s videí vezme jen část a pak se to snaží vyučovat i přestože neví, jak jsme k tomu došli a proč se toto právě udělalo. Chápu, že je to také know-how, které budeme respektovat.

Strašně ráda bych Marťovi chtěla poděkovat za to, že si nás vzal pod křídla. Budu ráda, když na nás bude pyšný při našich pokrocích a pokud zdraví dovolí i složených zkouškáh a dobře odpasených závodech.

Budeme se těšit na další intenzivku :)