Stopování

Se stopováním má Dráča problém, jelikož je nežravec, tak motivace na stopu je katastrofální. Práce a úsilí Míly a Dany z ZKO Luková nám velice pomohly. Od poslední stopy opět uběhla dlouhá doba, přálo počasí i volný čas a tak jsme neváhali a vyrazili.

Našli jsme snad ten nejhorší terén co šel ;). Vysoká slehlá tráva a ještě drny po oraništi. Dráča dostal 100 m stopu, 2x lomenou s jedním předmětem zakončující stopu. Začal krásně i přesto, že jde ke stopě po zadních :). Pomalu. První 90° lom zvládl na 1*, ale co se nám dnes nestalo? Těsně před druhým lomem nás vyrušila myš, to by ještě nebyl takový problém, ale jak Drak zahnul druhý lom, tak se myš za ním vrátila a to si už nenechal líbit, přece mu makrelu nesežere myš :). Nicméně v takovém tom zběsilém rozpoložení stopu dokončil. I za to jsem vděčná, protože naše stopařské začátky byly katastrofální a já už byla smířená s pouze obranářskými zkouškami, ale.... Doufám, že to dopilujeme ke zdárnému konci :). Sice z Draka žádný extra stopař nebude, ale zkoušky si nějaké dáme :)

Berry nestopoval celý rok a v souhrnu vlastně dva,protože jsem byla ve Švédsku, proto dostal stopečku pro radost cca 150 m, jedenkrát 90° lomenou a 20 min. starou. Nečekala jsem jak krásně ji vypracuje. Příště už dostane pořádnou aspoň 300 s několika lomy a předměty na stopě. 

 

Video Draka:

https://www.youtube.com/watch?v=3nhqwlQCHTU&feature=youtu.be