Trénink obedience

 

Náročný víkend
 
Jelikož jsem věděla o Drakovém nadšení v pasení a jeho přebytečné energii na začátku, tak jsem přemýšlela jak ho před ZVOPkou unavit. No a nejlepší je to psychicky. V tom mi hrál obedience trénink pořádaný KK Ostrava Třebovice u nás na hřišti TJ. Tohoto tréninku jsem se účastnila především s Berrym, s kterým jsem chtěla složit OB-Z a proto jsem na zkoušku přihlásila i Dráču.
 
Začala jsem s Berrym na odložení. Suveréně jsem s Berry šla mezi neznámé psi, kteří měli být na odložení s Drakem, aby mu případně nikdo nic neudělal, kdyby se zvedl a něco ho zajímalo. A v tom byl asi největší problém, vedle nás byla odložena fenečka, která doháravala :( a bylo to tam, kde jsem nechtěla. Berry ji pak pořád hledal a už tolik (vlastně pro můj standard vůbec) nepracoval. ALe nebudu to svádět jen na háravku, spousta jiných psů, lidí, pachů a taky stálá žárlivost se podepsala na Berryskovém výkonu. Bohužel, nejspíš bude cvičit s mamkou. Jen nechápu, že 14 dní před touto zkouškou poslouchal jak hodinky a já si říkala paráda, a pak tohle. Zkusíme to s mamkou dopilovat a uvidíme jestli se přihlásíme. Nejhorší je, že je nejspokojenější pes, když si může čuchat po lese, u vody, pocvičit a potančit si vklidu na cvičáku, kde to zná a miluje a pak je to OPRAVDU SPOKOJENÝ PES. Já mu sice od včerejška říkám OSTUDA, ale to si jej jen dobírám :)
 
Bohužel u Berryho nemáme video, protože nemůže vidět nikoho známého.
 
Pak přišel na řadu Drak a na to kolik je mu měsíců fakt překvapil. Hodinu před nastoupením na plac jsem mu poházela frisbee abych mu odebrala přebytečnou energii a mohli se vklidu věnovat poslušnosti.
Na parkur jsme s Dráčou šli takto poprvé a to především, aby nás (jako začátečníky s OB) zkoukla odbornice jako je Zuzka Krejčiříková. Drak poslušnost nikdy ještě necvičil s ostatními psi, jelikož ho to tolik nebaví jako agility, pasení nebo frisbee, nedokáže se tak dobře soustředit a já ho přece nebudu odměňovat za něco co není perfektní. Navíc na fotbalovém hřišti byly zároveň dva parkury, na kterých se cvičilo souběžně. Takže nejen noví, cizí psi, noví lidé na parkuru, dlouhé čekání mezi cviky z důvodu potřebného vysvětlování chyb stewardkou ;), ale také chválení a odměňování vedlejších pejsků. ALE musím říct, že to Dráča ustál jako opravdový učenlivý puberťák :) Udělal mi radost. I přes pro něj nudné cviky, které jsme vždy v tréninku spestřovali prvky z tance a odměňovali vždy balonkem, nikam neutekl, sem tam se sice díval vedle na parkur, ale je to ještě prcek a má na to právo ;). Tady jsme na chůzi a odložení museli používat hlavně pamlsky, protože na hračku byl tak hrrrr, že ani nechodil u nohy, tak jak jsem zvyklá (viz video první chůze u nohy :)) Navíc nikdy necvičíme tak dlouho a cviky v tréninku max. 3 min. jdou rychle za sebou a pak obrovská odměna a pauza. Najednou vydržel 3 a 9 min. samořejmě, že ke konci (od aportu) jsem již použivala balonek, na kterém se tahal po dobu vysvětlování vychytávek. 
 
Na to jak je mladý a navíc v pubertě.... co víc si přát.
Snad jen to, že si v brzké době složíme OB-Z a doufám, že i něco víc, ale stále je pro nás sportem č. 1. pasení, č.2. agility, č.3. tam se nám bije obrana a frisbee, ale než budeme moci na tu obranu, tak budeme muset tu poslušnost, což ho baví asi stejně jako obedience ;).
 
ALE POSLUŠNOST MUŠÍÍÍÍ BÝT, jak říká Klárka od Pana Jima :)

Video zde: https://www.youtube.com/watch?v=crJ1IZ6HImo&feature=youtu.be