Velikonoční výcvikový tábor CHS Abides

 

Na výcvikový tábor CHS Abides jsme byli s Drakem pozváni jako "instruktor" agilit. Cílem bylo ukázat jak tento sport může bavit nejen pejsky, ale i jejich páničky.   Všichni pejsci zvládli seznámení s agilitami na výbornou. V mezičase jsme s Drakem potrénovali nejen agility, ale i poslušnost. Hlavně jsme se socializovali s jinými pejsky. Pro Draka to byl 1. tábor, který zvládal s přehledem, i když se na něm ke konci již projevovala únava. Nicméně jsme poznali spoustu nových přátel. Tábor nebyl pouze o výcviku, byl i o společenských večerech a povídání o psí tématice. 
Od pátku večer nám začal i soutěžní program. Vědomostní test s psí tématikou, který byl součástí závodu "Týmovky". Drak tuto soutěž podpořil velice vydařilým rychlým přivoláním. Konečné velmi těsné 4. místo rozhodl až rozstřel. 
Dalším závodem byl "Sranda cup", tentokrát určený pouze pro psovoda a psa. V této soutěži jsme museli:
  • poslepu poznat plemeno psa a jeho jméno,
  • přenášet Draka na určitou vzdálenost za co nejkratší čas
  • probíhat tunel tam a zpět ve 20 s
  • přinášet aportek v určité vzdálenosti za 20s, projít 5 agility překážek s Drakem na vodítku se lžičkou a pinpongovým míčkem 
  • v co nejrychlejším čase ovázat Drakovi nohu a přejít trať. 
U této soutěže jsme se snad nejvíce nasmáli. A naše umístění? Krásné 3. místo!!! 
V neděli ráno za námi přijel figurant Martin Uřičař. Obě kola Drak odkousal s přehledem a to i s přihlédnutím na momentální přezubování. Martin byl překvapen jakou má chuť, drive a fyzičku. 
Následně nám odpoledne pískal závody. S Drakem jsme byli v kategorii štěňat do 1.roku a konkurence byla veliká. Jako nejmladší účastník si Drak vyzkoušel, co je to závodit. V této kategorii bylo možno pejsky za cvik odměnit pamlskem. Závodilo se v upravené ZOP bez speciálních cviků s přidáním aportu a odložení bylo zkráceno na 1 min. Nevěřila jsem tomu, ale hodnocení bylo nádherné 57/60 b a tím i naše první 1. místo!!!
Další závody probíhaly podle poslušnosti dle IPO a ZVV1.
Celý závod nám Martin poté zhodnotil z pohledu rozhodčího. Dostali jsme pochvalu, že je Drak pěkně rozpracován na sportovní kynologii. Také byl překvapen nejen jeho věkem, ale i mohutnosti a velikosti :)
 
Nicméně Drak se asi zamiloval, a to do mladé hovawartí slečny Máji. Jejich řádění v pokoji bylo neuvěřitelné. Hlavně po ránu, kdy jsem rozespalá měla v jednolůžkové posteli Máju i Draka. Později si začala na hraní zvykat i Dorka od Markéty a z neděle na pondělí jsme měla v posteli navíc i Dorku ;). Divím se, že nás postel unesla :)
Všem co mi pomáhali a to nejen s jídlem pro Draka - DĚKUJI
I přes nabitý program, který byl pečlivě promyslen pořadateli a přizpůsobován nepříznivému počasí, jsme měli čas na to pořádné "drbání" a hraní společenských her.
Drak měl skvělou přípravu na další tábory, které ho čekají v červnu a srpnu. 
 
Fotky pouze s Drakem
 
Fotky všech zúčastněných:

 

 

Ještě jednou DÍKY na celý průběh tábora a nádherné poháry a medaile ;)