Zkouška OB-Z

Na tuto zkoušku jsme se se Zuzkou Krejčiříkovou připravovali velice krátce a i přesto nám to s odřenýma ušima vyšlo :). V tréninku je Dráča skvělý a vše zvládá na výborně, ale moje nervozita, stres a především rušívé vlivy udělaly své. Dráča neustojí hrající si psi, když má cvičit jen poslušnost nebo odložení. Když jsem viděla, jak to s Drakem při odložení šije, a že se chce jít podívat, s čím si to ta slečna s hnědobílou borderkou hraje, chtělo mě omýt, protože bychom byli disk. Dráča to vydržel, sic v sedu a za 0, ale zůstal! Nejprve jsem odcházela naštvaná, protože tohle se vážně nedělá a všichni až na ní to pochopili, ale pak jsem si uvědomila, že jsme se tímto posunuli dál a našemu pokaženému odložení se blýzká na lepší časy.

Box, který jsem si již v tréninku pokazila, byl skvělý :) což mě nabudilo. U chůze u nohy šel přivítat paní rozhodčí, takže jsme se vypovelovali :). Vycházíme na odložení a já opět vidím, jak si hraje s borderkou, tak to už jsem chytla vztek, protože mě Dráča opět předcházel a nelehl. Jeden cvik jsem mu pokazila já, to přiznávám a vím, že už to nikdy neudělám :) a zbytek? Zbytek cviků byl vždy za nádherných 9,5/10 b., všeobecný dojem za 10 b. Dráča nastavil laťku pro další závody, buď 9,5 -10 nebo 0 :). Horší známky prý nebere :)

Mám obrovskou radost, že jsme zkoušku zvládli a vím, že rušení hrajícími si psi začínáme zvládat. V tomto závodě jsme obsadili 5. místo z 11 účastníků.

Nyní se začneme připravovat na OB-1, protože už potřebuji trénovat nejen aport i na ZZO a ZM, ale i odložení :)

Velké dík patří paní rozhodčí Markétě a Zuzce za neskutečnou trpělivost s námi :)

Čeká nás ještě dlouhá trnitá cesta, ale my se s ní popereme :)