Zkouška ZOP

Podle mě to pro nás nebyla nějaká zkouška, bylo to předvedení toho, co normálně trénujeme na obedienci. Ve čtvrtek jsem se dozvěděla, že je možnost si jít složit ZOP. Abychom doplnili počty, nastoupili jsme a doprovodili Lenku s Maiou. V pátek jsme si s mamkou sedly a podle řádu jsme jmenovaly, co jsme  s Dračou vživotě necvičili :), a že toho nebylo málo :). 

1. Dlouhodové odložení v průběhu cvičení jiného psa - neděláme :) a to nás taky nejvíce zklamalo, ale nám to nevadí....Dráča vystřídal veškeré polohy co znal :) (3)

2. Chůze u nohy, ale pozor na vodítku - nikdy se svým psem na vodítku necvičím :) to se nám podařilo :) (9)

3. Chůze u nohy bez vodítka - jsem pokazila já pořád jsem se chtěla špatně otočit na čelem vzad a taknějak nás to rozhodilo :) (8)

4. Polohy sedni-lehni- vstaň u nohy.... u nohy? vživotě to neviděl :D a taky nám to bylo vytknuté, že vstáň stojí trochu zešikma :) (9)

5. Přivolání - jedinné luxusní přivolání s velice rychlým povelem volno, kvůli kterému jsem šla v pátek na procházku, abych ho natrénovala. :) (10)

skupinové:

6. Ovladatelnost na vodítku ve skupině (10)

7. Sedni-lehni-vstaň - opět naše křivé vstaň (9)

8. Odložení ve skupině - Dráča to bral jako hru 3-2-1- běž :) takže se pomalinku poplazil :) (7)

9. Chůze po nepřijemném materiálu jsem pokazila já, při zastavení jsme se nějak nedohodli a Dráča hodil prdelku mimo nepříjemný materiál :) (9)

10. Přenesení psa - povel catch a jdeme :) (10) na to že jsme v pátek večer klikali náhubek :D

 

celkově VD s 84 body.

 

Musím smeknout nad Dráčou co všechno ustál :) Je to můj hrdina ...